به فرموده : من فکر می کنم . پس قاعدتا باید باشم

وقتی در یک اتاق تاریک نشسته باشی و چشمت به تاریکی عادت کرده باشد ، نور کبریتی که روشن می کنی به اندازه یک خورشید می ارزد . اما بدیش این است که زود خاموش می شود . اگر لج بازی کنی دستت هم می سوزد . همان موقع ها بود که داوود دلش برایم سوخت و یک شمع برایم خرید . و من دیگر به تاریکی عادت نداشتم . و این آغاز فاجعه بود . بعضی ها به تاریکی عادت دارند . اصولا عادت چیز غریبیست گاهی هم لذت بخش می شود گاهی هم دردناک . عادت به تاریکی . عادت به حرف نزدن . عادت به زندگی در زیرزمین مثل من و داوود . به دنیا آمدن و حشر و نشر کردن و در آخر هم مردن . مثل همه حیوانات دیگر . گور خر ها، پلنگ ها ، اسب ها و حلزون ها . اما من همچنان در فکر این هستم که اتاقم را کابل کشی کنم .

 

رویای دارم

 

مارتین لوتر کینگ یک زمانی گفت : من رویایی دارم . من هم رویایی دارم و گاهی که خسته می شوم به آن فکر می کنم. تا جایی که به این نتیجه می رسم که به رویایم لااقل تا چند هزار سال آینده نمی رسم و آنوقت است که به خودم و همه دنیا فحش می دهم و بعدش هم میخوابم . اما بودن از نبودن که بهتر است .

 

[ …].ی آن را پرستید

 

وقتی که میترسم تمام بدنم سرد می شود نمی دانم از چه چیز می ترسم . در حقیقت آدم از چیزهایی که نمی داند می ترسد . چیز هایی که نمی شناسد . مثل حوادثی که در کمین اویند و نمی تواند پیش بینی کند . آینده ای که مثل یک اژدها در گذر گاه زمان منتظر انسان نشسته تا او را هر از چند گاهی گاز بگیرد . انسان غار نشین که آتش  را نمی شناخت وقتی در اثر صاعقه جنگل آتش گرفت  ترسید . و از میان همان انسانها           [ …]ی پیدا شد و آن را پرستید .

 

پس قاعدتا .. .                 

 

دکارت می کوید : من فکر می کنم . پس هستم . اما من می گویم : من فکر می کنم پس قاعدتا باید باشم . چون  شک دارم . چون من هنوز در اتاق تاریکی زندگی میکنم با یک شمع نیم سوخته چون داوود می گوید : بی باده بهار خوش نباشد .

/ 17 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سنبل

سلام اقا هومن قشنگ بود خیلی وقته نیستی به ما سر نمیزنی؟؟؟؟؟؟؟

سنبل

زیباترین عکسها در اتاق های تاریک ظاهر میشن پس هر وقت تو قسمت تاریک زندگیت واقع شدی بدون که خدا میخواد یه تصویر زیبا ازت بسازه...

الیزا

حتماَ اتاقتو کابل کشی کن . من از تاریکی بیزارم . از خونه هایی که تو فیلما نشون می ده و همه خانواده دارن با یه شمع روی میز شام می خورند بیزارم . تمام زیبایی هستی به نور . تنها نور و نور و نور ...

منشور اطلاعات

$$$_______________________________$$$$$ __$$$$$$$*_____________________,,$$$$$$$$* ___$$$$$$$$$$,,_______________,,$$$$$$$$$$* ____$$$$$$$$$$$$___ ._____.___$$$$$$$$$$$$ ____$$$$$$$$$$$$$,_'.____.'_,,$$$$$$$$$$$$$ ____$$$$$$$$$$$$$$,, '.__,'_$$$$$$$$$$$$$$$ ____$$$$$$$$$$$$$$$$.@:.$$$$$$$$$$$$$$$$ ______***$$$$$$$$$$$@@$$$$$$$$$$$**** __________,,,__*$$$$$$@.$$$$$$,,,,,, _____,,$$$$$$$$$$$$$* @ *$$$$$$$$$$$$,,, ____*$$$$$$$$$$$$$*_@@_*$$$$$$$$$$$$$ ___,,*$$$$$$$$$$$$$__.@.__*$$$$$$$$$$$$$,, _,,*___*$$$$$$$$$$$___*___*$$$$$$$$$$*__ *',, *____,,*$$$$$$$$$$_________$$$$$$$$$$*,,____* ______,;$*$,$$**'____________**'$$***,, ____,;'*___'_.*__________________*___ '*,, ,,,,.;*____________---____________ _ ____ '**,,,, وبلاگ خوبي داريد انشالله بهتر هم مي شود به منم سر بزنين و نظر دهيد ممنون از شما موفق باشيد.

بهار

مطالب جالبی می نویسید ممنون از لطفتون

بهار

بهتون لینک دادم با اجازه

دوست شهپ

سلام خواستم بگم من زنده موندم .این اصلا به مطلبت ربطی نداشت می دونم ولی خواستم تو خوشحالیم شریکت کنم... از طرف big brother

عطیه

سلام! من هی میام میبینم که به روز نیستی! خسته شدم بابا دست بجنبون!!!! [منتظر]

سبحان

سلام [گل][گل] مهربانی تزئین لحظه هاست برای مهربانیت جوابی جز دوست داشتن ندارم . . . [گل][لبخند] شاد و سربلند باشید

الیزا

رفتی تو غار که خبری ازت نیست [چشمک]